Z hovna tatarák neuděláš

Instinkt - recenze

Lucky Boy Ač by se to podle názvu mohlo zdát, komiks tuzemské autorské dvojice Max Bubakoff (scénář) a Renata W (kresba) nemá s hudebním doprovodem k Ondříčkovým Samotářům nic společného.
Tady se hraje na trochu ostřejší strunu – Lucky Boy je kaleidoskop mikropříběhů gangsterů, zlodějíčků, vietnamských kšeftařů s drogami a cikánských tipařů. Vypravěčem a zároveň hlavní postavou je mladík, kterému říkají Štastný Jim. Příliš se mu to přízvisko nelíbí, připomíná mu Halinu Pawlowskou, ale co naplat – sedí mu jak ulité. Jim se totiž dokáže vylízat z každého maléru, ať už na první pohled vypadá jako totálně ztracený. Zkrátka Lucky Boy, klikař.
Komiks Maxe Bubakoffa a Renaty W je českou variací na drsnou školu – jen místo osamělého detektiva a jeho tajuplné femme fatale tu najdeme gangstera, který plánuje velkolepý podraz, a jeho náruživou milenku, mimochodem nasazenou volavku.
Jinak jsou tu snad všechny propriety žánru – drsná mluva, přehlídka ztracených existencí, zšeřelé kouty nasáklé hříchem, práskači a samozřejmě sarkastický nadhled a nezbytné slovní hříčky: Ta noc byla černá jak svědomí generálního tajemníka OSN.
Ani občasné krkolomné zvraty nebo místy poněkud nepřehledná kresba nic nemění na faktu, že autoři dokázali, že i v českých podmínkách vyprávěný „americky“ střižený příběh nemusí nutně působit křečovitě a nepatřičně.

 

Jindřich Göth

Diskusní téma: Instinkt

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode